Lékárna Slunce Zlín Novinky Centrum pro odvykání kouření

Centrum pro odvykání kouření

Chcete přestat kouřit?   Pokoušeli jste se již neúspěšně přestat kouřit?   Uvažujete o tom, že byste zanechali kouření? Rádi Vám pomůžeme a nabídneme Vám odborné vedení při odvykání kouření.

Odvykání kouření nespočívá jen v náhradě nikotinu z cigaret za žvýkačky, pastilky či elektronické cigarety. Daleko důležitější je nastavení celéko cyklu odvykání a vypracování plánu odvykání kouření! Neúspěchy v odvykání kouření souvisí právě s nedostatkem informací a nesprávně vedeným odvykáním.

Nejtěžší je začít sám, bez odborné pomoci. Pokud se rozhodnete bez pomoci přestat kouřit, úspěšnost se pohybuje kolem 3%. Nejefektivnější formou je zavedení programu Odvykání kouření s dlouhodobější podporou ve formě pravidelných konzultací. Odvykání kouření s odbornou podporou zvyšuje úspěšnost odvykání až na 40%!

V případě, že máte zájem o radu či pomoc s odvykáním kouření, obraťte se s důvěrou na nás. Nabízíme Vám individuální a diskrétní konzultace v naší lékárně v Lékařském domě. Jako jediná lékárna ve Zlíně na tomto programu spolupracujeme s odborníky z Farmaceutické fakulty v Brně a můžeme Vám poskytnout kvalifikovanou pomoc a odborné poradenství.

Přijďte si domluvit konzultaci, nebo se jen zeptat, co můžeme konkrétně nabídnout právě Vám.

 

 

 

Kouření v těhotenství

 

Jaké změny se dějí v lidském organismu v čase, když kuřák přestane kouřit

20 minut od poslední cigarety se krevní tlak a tepová frekvence vrací k normálu, krevní cirkulace v horních i dolních končetinách se zlepšuje, ruce i nohy začínají být teplejší

10 hodin od poslední cigarety se koncentrace kyslíku v krvi se vrací k normálu, riziko srdečního infarktu počíná klesat

24 hodin odvykání - oxid uhelnatý je z těla vyloučen a Vaše krev bude okysličenější. Plíce a dýchací cesty se začínají čistit - nečistoty s hlenem se začínají ostraňovat intenzivnějším kašlem, který ovšem záhy vymizí

Do 48 hodin tělo již odbourá veškerý nikotin, chuť a čich se zlepšují

Do 72 hodinse Vám bude snáze dýchat

12 týdnů se zlepšuje krevní oběh, chůze a běh je snadnější, méně se zadýcháte a vaše sportovní výkonnost roste

3-9 měsícůse výrazně zlepšií příznaky postižení plic, jako jsou kašel, dušnost či pískoty na hrudi, vitální funkce plic se v průměru zlepšují o 5-10%.

Do 5 let riziko srdečního infarktu klesá na polovinu rizika kuřáka

Do 10 let riziko vzniku rakoviny plic klesá na polovinu rizika kuřáka, riziko srdečního infarktu je potom podobné jako u nekuřáka